Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Cam Kavanoz Nasıl Boyanır? Boya Fikirleri?
10.02.2021

Cam Kavanoz Nasıl Boyanır? Boya Fikirleri?

Yaratıcı fikirlerle uğraşmak size keyif veriyorsa, cam kavanoz boyamaya başlayabilirsiniz. Ortaya çıkan ürünü ister süs eşyası olarak kullanabilir ister sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çok özel bir yetenek gerektirmeyen cam kavanoz boyama işlemi biraz dikkat edildiği takdirde başarılı bir şekilde gerçekleşebilir.

 

Evinizde yer alan eski kavanozları değerlendirebilmenin en iyi yolu olan cam kavanoz boyama yöntemi sayesinde evinizin her köşesinde değerli bir süs eşyası barındırmaya başlayabilir ve içerisine koyabileceğiniz aksesuarlar ile estetik bir görünüm oluşturabilirsiniz.

 

Boyama Teknikleri ve Malzemeleri

 

Boyama için birbirinden farklı uygulamalar vardır. Ancak iş tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Kendinize daha kolay gelen yöntemi seçtikten sonra gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. Yöntemler arasında en yaygın olanı akrilik boya ile cam kavanoz boyamaktır. Bunun için uygun bir boya, sünger ve fırça elde etmelisiniz.

 

Gerekli olan malzemeleri hobi malzemeleri satan yerlerden ve internetten rahatça bulabilirsiniz. Malzemeleri edindiyseniz cam kavanoz üzerinde ne tür bir desen yer alacağını düşünmelisiniz. Desene ve renklere karar verdikten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

Boyanın kurumasını bekledikten sonra kavanozu hemen kullanmaya ve değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz cam kavanozu tek bir renge boyayabilir isterseniz üzerine ufak desenler yaparak daha farklı tasarımlar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Hazır olarak sahip olabileceğiniz çıkartmalardan da destek alarak cam kavanoz üzerine çıkartma yapıştırabilirsiniz. Cam kavanoz boyamanın herhangi özel bir tekniği yoktur, kendinize uygun gelen şekilde üzerinde doğru boyaları kullanarak çalışabilirsiniz.

 

Cam Kavanozlar ile Neler Yapılabilir?

 

Kullanılmayan cam kavanozları boyayarak birbirinden işlevsel eşyalar ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin, birden fazla cam kavanozu boyayarak baharat takımı olarak kullanabilirsiniz.

 

Ufak boyutlu cam kavanozları dilediğiniz şekilde boyadıktan sonra kalemlik olarak değerlendirebilirsiniz. Yarattığınız kalemlikleri isterseniz çocuğunuza, sevgilinize, eşinize ya da arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

 

Çiçek desenlerinden hoşlanıyorsanız üzerinde çiçek desenlerinin bulunduğu kullanışlı bir vazo elde edebilirsiniz. İnce yapılı cam kavanozları tercih edecekseniz çay ve kahve içeceğiniz zaman bu cam kavanozu kupa olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Boyadığınız kavanozlar ile neler yapabileceğiniz hayal gücünüzle doğru orantılıdır.

 

Dantelli Cam Kavanozlar

 

Yukarıdaki seçenekler dışında daha farklı bir tasarıma imza atmak isterseniz dantelli cam kavanozlar tasarlayabilirsiniz. Bu kavanozlar özellikle yatak odalarında oldukça hoş bir şekilde durur. Cam kavanozu boyadıktan sonra üzerine ufak bir dantel yapıştırmanız yeterlidir. Dantel tercihinizi genel zevkinize ya da dekorasyon tarzınıza göre yapabilirsiniz.

 

Romantik Cam Kavanozlar

 

Cam kavanozlarla romantik bir tasarıma imza atmak isterseniz güzel bir desen seçerek işe başlayabilirsiniz. Her ne şekilde boyama yapacaksanız yapın birkaç kavanozu yan yana kullanmanız yeterli olacaktır. Hepsini farklı desenlerde tasarlayarak üzerlerine hoş sözcükler yazabilir ve bu kavanozları eşinize ya da sevgilinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz bu kavanozların içerisini çiçeklerle doldurarak romantik bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tasarımlar aynı zamanda yaşam alanlarınızı daha naif ve sevgi dolu gösterebilmek için yararlanabileceğiniz tasarımlar arasındadır.

 

Simli Cam Kavanozlar

 

Simli bir boya kullanarak ya da sim kullanarak yapabileceğiniz simli cam kavanozlar rengarenk tasarımlarıyla dikkat çeker. Arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bu tasarımları isterseniz kendi yaşam alanlarınızda da kullanabilirsiniz. Renksiz olduğunu düşündüğünüz bir mekan varsa simli tasarımları yapmaya başlayabilirsiniz. Ortamın havasını bir anda değiştirebilecek etkiye sahip simli cam kavanozları makyaj masalarında da kullanabilirsiniz. Eğer simsiz boya ile tasarım yapmak istiyorsanız ilk önce kavanozu boyamalı ve kuruduktan sonra üzerine ince tabaka şeklinde yapıştırıcı sürmelisiniz. Daha sonra yapıştırıcı üzerine simleri dökerek tasarımı tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.