Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Evdeki Cam Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?
13.05.2020

Evdeki Cam Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?

Hepimizin evinde boşta duran kavanozları değerlendirmek için çok fazla alternatif yöntemler vardır. Her boyuttan kavanozu organizatör olarak hayata geçirebileceğiniz ve evinize renk katabileceğiniz yöntemler bu yazımızda.

1. Cam kavanozun ilk kullanım alanı olan mutfakta kavanozların temel kullanım amacı ürün saklamak içindir. Ama cam kavanozu hep uzun süreli ürün saklanması için kullanabileceğimizi düşünürüz. Oysaki günlük yaşamda işe, okula yada herhangi bir yere giderken içine salatamızı, çorbamızı, atıştırmalık yemeğimizi koyabileceğimiz en sağlıklı yöntem cam saklama kavanozudur. Kavanozların üzerine asetat kalemiyle adınızı, içerisindeki yemeği yada sizi motive edici bir sözü yazabilir isterseniz de farklı desenlerde boyayarak kişiselleştirebilirsiniz.

Cam Kavanozları Değerlendirme

2. Cam kavanozları yiyeceklerimizi saklamakta kullandığımız gibi evin herhangi bir yerinde saklama organizatörü olarak da kullanabiliriz. Ama evin çeşitli yerlerinde kullanabileceğimiz kavanozların biraz daha göze hoş gözükür şekilde olmasını isteriz. Bu şekilde kullanabileceğimiz kavanozlarımızı ilk yöntem olarak cam boyası ile istediğimiz renge boyayıp vazo ya da saklama organizatörü olarak kullanabiliriz. Cam kavanozlarımızı çeşitli renkli bantlarla, yün ve halat iplerle, dantellerle de sararak hoş bir görüntü ortaya çıkarabiliriz.

Cam Kavanozları Nasıl Değerlendiririz

Cam Kavanozlardan Süs Eşyaları Yapma

3. Cam kavanozları kullanabileceğimiz en güzel tercihlerimizden biri de aydınlatma. Cam kavanoz aydınlatma açısından çok dekoratif bir ürün olarak kullanılmaktadır. Bu aşamada kavanozun içine sadece bir mum ya da ampul koyuyorsunuz ve dışını istediğiniz gibi şekillendiriyorsunuz.

Kavanozunuzun içine mum koyup iç duvarına dışarıdan topladığınız yaprakları yapıştırıp ağız kısmına halat ip veya karton ip ile kurdele şeklini verebilirsiniz. Mumu yaktığınızda yaprakların oluşturduğu görüntüyü çok romantik bulacaksınızdır. Burada yaprak yerine fotoğrafta deneyebilirsiniz.

Şeklini sevdiğiniz ya da kendiniz rengarenk boyadığınız bir kavanozun kapağını ampul kablosu geçecek kadar delip kavanozun içine ampulü koyup kapağından kablosunu geçirerek alternatif bir gece lambası oluşturabilirsiniz.

Cam Kavanozlardan Aydınlatma Yapma

4. Diğer bir alternatif yöntem ise evde yarım kalmış ya da ipi kullanılmayacak hale gelip yanmayan mumlarınızı bir tencerede eritip kullanmadığınız cam kavanozların içine doldurup hem mumlarınızı hem de boşta olan kavanozunuzu değerlendirebilirsiniz. Renksiz mumlarınızın içine gıda boyası kadar renklendirip ya da sedefli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kokulu bir mum yapmak için yağ halinde olan oda kokularından tencerede eritim aşamasında içine birkaç damla damlatabilirsiniz. Bu sayede evinize hem güzel bir aksesuar hem de hoş bir koku kazandırmış olursunuz.

Cam Kavanozlardan Mum Yapma

5. Evimizdeki renkli kalemleri koyduğumuz kalemlikleri cam kavanozlar ile renklendirebiliriz. İsterseniz kavanoz kapaklarınızın orta kısmını delip, camını cam boyasıyla boyayıp üzerine çizdiğiniz ifadeler ve şekillerle daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

Cam Kavanozlardan Kalemlik Yapma

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.