sadsad x
asdasd
Hakkımızda

ŞİRKET PROFİLİ

Metal ambalaj üretimine 20 Mart 1972 yılında Çorlu fabrikasında başlayan SARTEN, yıllar içerisinde büyüyen Türkiye pazarında müşterilerinin ihtiyaçları karşılamak üzere yeni fabrikalar açmıştır. SARTEN, büyüme stratejisi paralelinde yaptığı yatırımlarla bugün Silivri, Gebze, Karacabey, Gemlik, Manisa, Ayvalık ve Adana yörelerinde toplam 15 fabrikaya sahiptir. Bu fabrika yatırımları, SARTEN’in müşteri odaklı stratejisi paralelinde müşterilerin fabrikalarının yoğun olarak kümelendiği bölgelerde yapılmıştır. SARTEN’in ürün portföyünde Metal Ambalajlar, Kavanoz Kapakları ve Plastik ürünler yer almaktadır.

SARTEN, metal ambalajda konserve, yemeklik yağ, aerosol, zirai ilaç, madeni yağ, boya gibi farklı sektörlere üretim yapmaktadır.

Firma, plastik ambalajda ise PET, PE ve PP hammaddelerinden yapılan üretimler ile madeni yağ, zirai ilaç (COEX), boya, ketçap (COEX), süt ürünleri, temizlik malzemeleri ve kozmetik sektörlerine hizmet vermektedir.

Gıda sektörünün ihtiyacını karşılamak için 38mm çaptan 100mm çapa kadar çeşitlendirilmiş kavanoz kapakları da SARTEN üretim portföyünde yer almaktadır.

SARTEN’in yurt dışında tamamı kendi sermayesi ile kurulan şirketleri bünyesinde Bulgaristan, Rusya ve Hollanda’da 4 ayrı fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalardan ilki SARTEN Bulgaria Ltd. bünyesinde yer alan PLEVEN’de kurulu metal kutu fabrikası, ikincisi OOO SARPAK Rusya bünyesinde, NEVINOMINSK’te kurulu aerosol fabrikası, diğeri de SARTEN Packaging Netherlands B.V bünyesinde ROOSENDAAL kurulu aerosol kutu fabrikasıdır.

SARTEN’in Romanya’da ve Sırbistan’da da bu ülkelere ve komşu ülkelere pazarlama amacı ile kurulan iki ayrı firması da bulunmaktadır.

Sürekli insana yatırım yapma politikamız kapsamında yine Silivri fabrikamızda yer alan ve 2008 yılından bu yana devam eden SARTEN AKADEMİ, yeni işe alınan personele, mevcut çalışanlara ve müşterilere yönelik eğitimler vermektedir.

Metal ve plastik ambalaj sektöründe pazar ve teknoloji lideri olan SARTEN, bugün yurtiçinde 15 ve yurtdışında 4 olmak üzere toplam 19 fabrikası ile Türkiye ekonomisine değer katmaktadır.

2019 Mart ayında kendi markası SARKAP ile B2C kanalına giriş yapan Sarten Ambalaj nihai tüketici tarafından bilinirliğini arttırarak kalitesi ve güvenirliliği ile evlerde yerini almayı hedeflemiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.