Hikayemiz
Hakkımızda

Sarkap İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, 2019 senesinin mart ayında Türkiye’de 16, Bulgaristan’da 2, Hollanda ve Rusya’da birer fabrikası bulunan, sert metal ve plastik ambalaj sektöründe yalnızca ülkemizde değil Avrupa’da da önde gelen Sarten’in iştirakinde kurulmuştur. Sonraları, ekibin profesyonelliği ve müşteri odaklı stratejisi sayesinde Sarten’in B2B yapısına dahil olan bir birim olmaktan çıkarak kendi potansiyeli ile markalaşmış ve hacmini büyütmüştür. B2C yapısına sahip, son tüketiciye hizmet veren bir şirket olmayı amaçlamıştır.

Bizden Haberler
HOST İstanbul 2023

Ev ve mutfak gereçleri endüstrisini bir araya toplayan HOST İstanbul, 9-12 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde uluslararası ziyaretçilerine kapılarını açtı. Tarsus Türkiye tarafından düzenlenen, KOSGEB, İMMİB, ZÜCDER, TOBB ve TFYD tarafından desteklenen Züccaciye ve Dekoratif Ev Eşyaları fuarı olan HOST İstanbul, 102 Ülkeden 5.000’i yurtdışından olmak üzere 15.000’e yakın satın almacı ile 350’ye yakın katılımcı firmayı bir araya getirdi.

Katıldığımız Fuarlar
Ambiente 2023

Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın ise en saygın dekorasyon, züccaciye ve hediyelik eşya fuarı olan Ambiente Fuarı, 3-7 Şubat 2023 tarihleri arasında Almanya Messe Frankfurt’ta gerçekleşti. Birçok farklı sektörde ziyaretçilerin katıldığı, ürünlerin fiziksel olarak incelenebilme şansının elde edildiği fuar, sektörel gelişmelerin ve beklentilerin yakından takip edilmesini, yeni yatırım fırsatlarının önünün açılmasını sağlayan bir ortam sundu.

Katıldığımız Fuarlar
Zücder 2022 Antalya

10. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Üretici Buluşmaları Zirvesi, bu sene 1-4 Aralık tarihleri arasında ZÜCDER’in katkılarıyla Antalya Titanic Mardan Palace’da gerçekleşti.Ülkemizde züccaciye ve ev eşyaları alanında en büyük dernek olan ZÜCDER’in düzenlediği organizasyonda, dünya ile ticareti kolaylaştırmak, yerel-uluslararası ilişkileri güçlendirmek, iş birliği fırsatları yaratmak gibi konuları amaçlandı. Çok önemli etkileşim ve iş birliklerinin sağlandığı zirvede, Sarkap ekibi dünyanın bütün bölgelerinden gelen satın almacı firmaların temsilcileri ile önemli buluşmalar gerçekleştirdi.

Katıldığımız Fuarlar
Zuchex 2022

Zuchex Fuarı, ziyaretçilerine dünya çapındaki uzman katılımcılar, mimarlar ve tasarımcılar gibi uzmanlarla fikir alışverişi yapma fırsatı sunmasının yanı sıra, sektördeki gelişmelerin ve beklentilerin yakından takip edilebilecek, yeni yatırım fırsatlarının yakalanabilecek bir ortam sunar. Tüm ev ve mutfak gereçleri endüstrisini tek bir çatı altında toplayan, yeni ürünleri yakından incelemek ve eşsiz ürünler satın almak için ideal bir fuar olan Zuchex’te, Sarkap ekibi de ilk kez bu fuarda sergilenen yeni Merry Christmas, Flower Bouquet, Mediterranean Summer gibi konsept setleri ile fuarda dikkatleri üzerine çekti.

Bizden Haberler
Nefis Yemek Tarifleri'ne Konuk Olduk

Değerli takipçilerimiz en lezzetli konserve domates sosu ve menemenlik domates tariflerine kolayca ulaşabilsin diye Youtube’un en güvenilir ve en samimi yemek kanallarından biri olan Nefis Yemek Tarifleri’nin mutfağına konuk olduk. Nefis Yemek Tarifleri mutfağında tarifler bizzat sevgili Elif ve Yasemin Atalar tarafından özenle hazırlanırken bizler de bu anları siz değerli takipçilerimizle paylaşabilmek için büyük bir heyecanla kaydını tuttuk.

Katıldığımız Fuarlar
Evsid 2022

Evsid başkanı Sayın Özger “Burada sadece ürünlerimizi ve firmalarımızı tanıtmıyoruz. Ülkemizin kültürel tanıtımına da önem veriyoruz. Önümüzdeki senelerde de bunun artarak devam etmesini temenni ediyoruz." diyerek organizasyona yalnızca ticari bir anlam yüklemediğini, aynı zamanda ülkemizin uluslararası ilişkilerini pekiştirecek kültürel bir toplantı gözüyle de baktığını ifade etti. Sarkap ekibi de sektörel ihracatın önünü açan en büyük etkinliklerden biri olan Evsid’de, göz alıcı renk paletindeki ürünleri ve züccaciye sektörüne tanıtılmayı bekleyen en yeni tasarımları ile fuarın sunduğu fırsat ve ayrıcalıkları değerlendirmek için yerini aldı.

Katıldığımız Fuarlar
Zücder 2022

Organizasyonda sektöre dair son gelişmelerden bahsedildiği sırada Türkiye'nin küresel anlamda kalite, uygun fiyat ve hızlı lojistik avantajlarıyla öne çıktığını belirten Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, dünyada Türk ürünlerinin aranır hale geldiğine de değindi. Sadece 10 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştiren firmaların katılabildiği organizasyonda Sarkap ekibi de dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçi arayışı içerisindeki firmaların temsilcileriyle buluşmak için yerini aldı.

Katıldığımız Fuarlar
HOST İstanbul 2022

Anadolu’nun dört bir yanından gelen 150’den fazla yerli üretici, ev ve mutfak eşyalarına dair en yeni koleksiyonlarını 2022 ilkbaharında Tarsus Turkey tarafından İMMİB, ZÜCDER ve KOSGEB’in destekleriyle 15.’si düzenlenen HOST İstanbul fuarında dünya ile buluşturdu. Bu fuarda dikkatleri en çok üzerine toplayan Sarkap ürünleri ise kabartmalı tepsiler ve Sarkap koleksiyonunun ayrılmaz bir parçası haline gelen 3’lü Çay-Kahve-Şeker setleri oldu.

Katıldığımız Fuarlar
Evsid 2021

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda resmi olarak 2014 yılının Aralık ayında kurulan Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), bu sene de Sapanca’da gerçekleşen etkinliğinde 50’den fazla ülkeden ve sektöre yön veren şirketlerden temsilcilere ev sahipliği yaptı. Kurulmasının üzerinden çok zaman geçmemiş olmasına rağmen sektörün önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarmış Sarkap ekibi de yine genç ve dinamik yapılarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Katıldığımız Fuarlar
Zücder 2021

Her sene olduğu gibi bu sene de ulusal ve uluslararası trafiğini artırarak B2B kanalında tedarikçi ve satın almacılara ürünleri fiziksel olarak deneyimleyebilecekleri bir buluşma ortamı sunan ZÜCDER, yine sektörün nabzının attığı en büyük organizasyonlardan biri oldu. Üretici ve satın almacılara randevu yoluyla ikili görüşme imkanı sunarak firmalar arası iletişimi temelden sağlam başlatmayı amaçlayan fuarda Sarkap ekibi de en göz alıcı tasarımları ve en inovatif ürünleri ile adından söz ettirmeyi başardı.

Katıldığımız Fuarlar
Zuchex 2021

Binlerce ürünün sergilendiği, yeni koleksiyonların sunulduğu ve son trendlerin konuşulduğu Zuchex 2021’de yenilikçi ürünleri özgün tasarımlarla buluşturan genç ve deneyimli Sarkap ekibi de yerini aldı! Fuar süresince yurt içi ve yurt dışından gelmiş, tedarikçi arayışı içerisinde olan nitelikli firmalarla görüşmelerine devam eden Sarkap ekibi, Zuchex fuarının 2021’in züccaciye ve ev eşyaları kategorisindeki ilk organizasyonu olması sebebiyle fuarın özellikle pandemi ile birlikte tüm dünyada sektöre yansıyan durgunluğun kırılmasında Türk üretici ve tedarikçilerin lehinde büyük bir adım olacağını dile getirdi.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.