Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sıkışmış Kavanoz Kapağı Kolayca Nasıl Açılır?
05.03.2020

Sıkışmış Kavanoz Kapağı Kolayca Nasıl Açılır?

Hazır herkes evdeyken ve bol bol yemekler yapılıyor iken geçen sene hazırlanan konserveler sıkça kullanılıyordur. Konserve kullanımı denince akla ilk gelen açılmayan, sıkışmış kapaklar oluyor. Peki bu sıkışmış kapakları açmanın pratik yöntemleri nelerdir?

Sıkışmış Kavanoz Kapağını Açmanın Pratik Yöntemleri Nelerdir?

* Sıkışmış kavanoz kapağını açmanın en iyi yöntemi; bir kaseye sıcak suyu doldurunuz ve açmakta zorlandığınız kavanozun ağız kısmı suyun içinde kalacak şekilde su dolu kasenin içine koyunuz. 30 saniye bekletip geri çıkartınız. Sıcak suyun metal üzerindeki genleşme etkisiyle kapağın gevşediğini görebilir ve artık kapağı kolaylıkla açabilirsiniz.

* Diğer bir yöntem olarak elinize bulaşık eldiveni takabilir veya elinizi streç film ile sarıp kavanoz kapağını açmayı deneyebilirsiniz. Kapağı çevirdiğiniz elinizde bulunan eldiven veya streç film elinizin kaymasını önleyecek ve kolayca kapağı açmanızı sağlayacaktır.

* Sıkışan kavanoz kapaklarının açılmasında en sık kullanılan yöntem çatal, bıçak gibi sivri uçlu malzemeler kullanarak sıkışan havanın çıkması sağlamaktır. Kapağın kavanozla örtüştüğü dişlilerin arasına geçirdiğiniz sivri malzemeyle hafifçe kapağı yukarı doğru kaldırın. Gelen pıss sesi ile içindeki sıkışmış havanın çıkmış olduğunu anlayabilirsiniz ve kavanoz kapağınızı rahatlıkla açabilirsiniz.

* Bir diğer yöntem ise açılmamakta ısrarcı olan kavanoz kapağının yanlarına ve ortasına sağlam bir tahta kaşıkla vurarak içinde sıkışmış olan havanın geçişini sağlayabilir bu şekilde kapağını kolayca açabilirsiniz.

* Kavanoz kapağının sıkışmasını istemiyor ve bu yöntemlerin hiç biriyle uğraşmak istemiyor iseniz ağzı açık olan kavanozu kapatmadan önce kapağın ağız kısmını streç film ile sarıp sonrasında sıkıca kapatabilirsiniz. Bu yöntem kapağı açmaya çalıştığınızda hiçbir sorun yaşamadan kolayca açmanızı sağlayacaktır.

Sarkap kavanoz kapakları kolay kilitlenir, konservelerinizin saklama aşamasında hava alıp bozulma gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Sarkap size hijyeni kalite ile sunmayı hedefleyip renkli kavanoz kapaklarıyla da mutfağınıza renk katmayı amaçlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.