Evsid 2022

evsid-2022-yazı.jpg (111 KB)

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), tarafından bu sene beşincisi düzenlenen 'Turkish Housewares by Invitation Only' etkinliği başladı. EVSİD, etkinlik kapsamında ev ve mutfak eşyaları sektöründen 60 ülkeden 120 alıcı firma ve 72 üretici firmayı İstanbul'da buluşturdu. 4 günde çok önemli iş birliklerinin sağlandığı organizasyona; Meksika, Kolombiya, Ekvator, Tanzanya, Malezya, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika Cumhuriyeti, Endonezya gibi çok farklı ülkelerden satın almalarını kendileri yapan ithalatçı firmalar katılım gösterdi.

EVSİD Başkanı Talha Özger, düzenlediği basın toplantısında, bu yılki etkinlikte daha önce Türkiye ile iş yapmamış ülkelerden alıcıların da olacağını belirterek, daha önce Türkiye ile iş yapmamış, Türkiye'ye erişimi sınırlı olan uzak ülkelerdeki alıcılara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. Özellikle bu sene hem yurt dışındaki firmalardan hem de yerel üreticilerden gelen büyük bir talep olduğunun ve etkinlikten her sene giderek artan bir verim alındığının da altını çizdi.

Sayın Özger “Burada sadece ürünlerimizi ve firmalarımızı tanıtmıyoruz. Ülkemizin kültürel tanıtımına da önem veriyoruz. Önümüzdeki senelerde de bunun artarak devam etmesini temenni ediyoruz." diyerek organizasyona yalnızca ticari bir anlam yüklemediğini, aynı zamanda ülkemizin uluslararası ilişkilerini pekiştirecek kültürel bir toplantı gözüyle de baktığını ifade etti. Sanayici ve ihracatçı firmaların, yaklaşık 400 milyon dolarlık ihracat potansiyeli bağlamında önemli iş birliklerinin temellerini attığı da kayıtlara geçen bir diğer kritik bilgi oldu.

Sarkap ekibi de sektörel ihracatın önünü açan en büyük etkinliklerden biri olan Evsid’de, göz alıcı renk paletindeki ürünleri ve züccaciye sektörüne tanıtılmayı bekleyen en yeni tasarımları ile fuarın sunduğu fırsat ve ayrıcalıkları değerlendirmek için yerini aldı. Her zaman, kaliteli ürün müşteri memnuniyetini beraberinde getirir, mottosuyla ilerleyen ekip arkadaşlarımızı Evsid’de gösterdikleri başarılardan dolayı kutluyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.