Hakkımızda

Sarkap İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, 2019 senesinin mart ayında Türkiye’de 16, Bulgaristan’da 2, Hollanda ve Rusya’da birer fabrikası bulunan, sert metal ve plastik ambalaj sektöründe yalnızca ülkemizde değil Avrupa’da da önde gelen Sarten’in iştirakinde kurulmuştur. Sonraları, ekibin profesyonelliği ve müşteri odaklı stratejisi sayesinde Sarten’in B2B yapısına dahil olan bir birim olmaktan çıkarak kendi potansiyeli ile markalaşmış ve hacmini büyütmüştür. B2C yapısına sahip, son tüketiciye hizmet veren bir şirket olmayı amaçlamıştır.

Firmamız Ayvalık, Manisa ve Gemlik’te yerel satış ofislerinin yanında, toptan ve perakende seçenekleriyle kendi web sitesi sarkap.com ve Trendyol, Hepsiburada, N11 ve Amazon gibi çeşitli online pazaryerlerinde de aktif olarak kıymetli müşterilerine hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda müşterilerimiz, değerli partnerlerimiz Paşabahçe, English Home, Migros, Carrefoursa vb. firmaların fiziksel ve online mağazalarından ürünlerimize erişim sağlayabilmektedirler. Firmamız Avrupa ve Ortadoğu bölgelerindeki devamlı müşterilerinin yanında, Amerika bölgesine de açılarak ve İngilizceye çevrilen, aktive edilmeye hazırlanan web sitesi yoluyla ihracat kanalını genişleterek uluslararası müşterilerine de hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Sarkap ürünleri, Ayvalık fabrikada zeytinyağı tenekesi, Manisa’da kavanoz kapağı ve pet kavanoz olmak üzere Sarten fabrikalarında firmanın tescillenmiş kalitesiyle, yüksek teknoloji cihazlarda üretilmektedir. Sarten ürünlerinden farklı olarak son tüketiciye dekoratif metal kutu, kumbara gibi dekoratif ürün hizmeti de vermektedir. Dekoratif metal kutularda ve kavanoz kapağında minimum adet bazında özel baskı da yaparak müşteri memnuniyetini, kişiye özel hizmet sunarak ilk sıraya koyduğunu göstermektedir. Sarkap, hijyenik paketli kavanoz kapağını da Türkiye’de ilk kez üretip piyasaya sürerek ev hanımlarının konserve yaparken materyalin defolu olması ya da hijyenik olmamasından kaynaklanan problemleri en aza indirgemiştir.

Sarkap ekibi yaş ortalaması 27 olan genç, dinamik ve aynı zamanda deneyimli ekip arkadaşlarından oluşmaktadır. Çalışanlarının %50 oranında kadınlardan oluşması da Sarkap’ın değişen dünyada gelişen ve üreten kadınların destekçisi olduğunun göstergesidir. Aynı zamanda çalışanlarının etnik çeşitliliği de globalleşen dünyada çeşitlilik ve dünya vatandaşı olmak gibi kavramların önemsendiğinin somut bir göstergesi niteliğindedir.

Sarkap, Türkiye’nin ve dünyanın en çok bilinen ve trafik alan Ambiente, Züchex, Zücder, Host gibi uluslararası ve ulusal ambalaj ve zücaciye fuarlarında da başarılarıyla adından söz ettirmektedir. Sektöründe kendini kanıtlamış olan firmamız, Sarıbekir ailesinin güvencesinde değerli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.