1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Hakkımızda

Sarkap İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, 2019 yılı Mart ayında, sert metal ve plastik ambalaj sektöründe Dünya’da önde gelen şirketlerden birisi olan Sarten Ambalaj şirketinin iştirakinde kurulmuştur.İlerleyen zamanlarda Sarkap, Sarten’in B2B yapısına dahil olan bir birim olmaktan çıkarak kendi potansiyeli ile markalaşmış ve hacmini büyütmüştür. Sarkap, B2C yapısına sahip, son tüketiciye hizmet veren bir şirket olmayı amaçlamıştır.

Firmamız Ayvalık, Manisa ve Gemlik’te yerel satış ofislerinin yanında, toptan ve perakende seçenekleriyle kendi web sitesi sarkap.com ve Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti ve Amazon gibi çeşitli online pazaryerlerinde de aktif olarak hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda müşterilerimiz, ürünlerimize, değerli partnerlerimiz Paşabahçe, Migros, Carrefoursa vb. firmaların fiziksel ve online mağazalarından erişim sağlayabilmektedir.

Sarkap, baskılı ve baskısız metal kutular, kavanoz kapakları, cam kavanozlar, zeytin - zeytinyağı ambalajları ve pet kavanozlar satışının yanı sıra kullan-at ürünler, gıda kapları, koli sarf malzemeler gibi çeşitli kategorilerdeki ambalaj ürünlerini de müşterilerine sunmaktadır.

Ekip, yaş ortalaması 28 olan genç, dinamik ve aynı zamanda deneyimli çalışma arkadaşlarından oluşmaktadır. Çalışanlarının %57 oranında kadınlardan oluşması da Sarkap’ın değişen dünyada gelişen ve üreten kadınların destekçisi olduğunun göstergesidir.

Sarkap, Türkiye’nin ve dünyanın en çok bilinen ve trafik alan Ambiente, Züchex, Zücder, Host gibi uluslararası ve ulusal ambalaj ve zücaciye fuarlarında da başarılarıyla adından söz ettirmektedir.

 FUARLAR

HOST İstanbul


Ev ve mutfak gereçleri endüstrisini bir araya toplayan HOST İstanbul, 9-12 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde uluslararası ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Tarsus Türkiye tarafından düzenlenen, KOSGEB, İMMİB, ZÜCDER, TOBB ve TFYD tarafından desteklenen Züccaciye ve Dekoratif Ev Eşyaları fuarı olan HOST İstanbul, 102 Ülkeden 5.000’i yurtdışından olmak üzere 15.000’e yakın satın almacı ile 350’ye yakın katılımcı firmayı bir araya getirdi.

Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün en önemli ticaret fuarlarından birisi olarak gösterilen HOST İstanbul’da çoğunluğu yerli üretim sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair en son yenilikler sergilendi.

Cam, porselen ve seramikten elektrikli ev aletlerine, metal mutfak eşyalarından plastik ev gereçleri/bahçe aksesuarlarına, dekoratif ürünlerden mutfak eşyalarına kadar farklı ürün çeşitlerini incelemek ve eşsiz ürünler satın alım yapılabilecek bir fuar olan Host İstanbul’da Sarkap, bu fuarda ilk kez 4 farklı renk seçeneği bulunan “Premium Quality Set”, Yeni Pencereli Saklama Kutuları ve Eskitme Kabartmalı Soft Touch Saklama Kutuları gibi yeni ürünlerini sergileyerek dikkatleri üzerine çekti.

Ambiente


Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın ise en saygın dekorasyon, züccaciye ve hediyelik eşya fuarı olan Ambiente Fuarı, 3-7 Şubat 2023 tarihleri arasında Almanya Messe Frankfurt’ta gerçekleşti.

Ambiente, Uluslararası züccaciye, dekorasyon ve ev eşyaları fuarıdır. Fuar, katılımcı firmalar ile ziyaretçileri bir araya getirerek sürdürülebilirlik, yeni tasarımlar, perakende sektörünün geleceği hakkında fikir alışverişleri, uluslararası ilişkileri güçlendirmek ve yeni iş birliği fırsatları yaratmak gibi konuları amaçlamıştır.

Dünyanın önde gelen uluslararası katılımcıları, ürünlerini ve yeniliklerini fuarda ziyaretçilere sergiledi. 92 ülkeden 4,460 katılımcının ve 167 ülkeden 136,081 ziyaretçinin katıldığı fuar, Avrupa’daki merkezi ticaret fuarı olma özelliği taşımaktadır.

Birçok farklı sektörde ziyaretçilerin katıldığı, ürünlerin fiziksel olarak incelenebilme şansının elde edildiği fuar, sektörel gelişmelerin ve beklentilerin yakından takip edilmesini, yeni yatırım fırsatlarının önünün açılmasını sağlayan bir ortam sundu.  

Ev ve mutfak gereçleri endüstrisini bir araya toplayan, Dünya’nın ve Avrupa’nın en büyük ve önemli fuarlarından birisi olan Ambiente’de Sarkap ekibi de 5 gün süren fuar boyunca birçok ziyaretçi ve satın almacı firmaların temsilcileri ile önemli görüşmeler gerçekleştirdi. İlk kez bu fuarda sergilenen ürünlerini müşterilerine tanıtan Sarkap ekibi, fuar boyunca dikkatleri üzerine çekti. Müşteri memnuniyetini ve ürün kalitesini her zaman ön planda tutan, sektörün güvenilir firması olan Sarkap, fuar boyunca son derece verimli bir dönem geçirdi.

fuarlar-2022.png (12 KB)

Zücder Antalya


10. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Üretici Buluşmaları Zirvesi, bu sene 1-4 Aralık tarihleri arasında ZÜCDER’in katkılarıyla Antalya Titanic Mardan Palace’da gerçekleşti. Ülkemizde züccaciye ve ev eşyaları alanında en büyük dernek olan ZÜCDER’in düzenlediği organizasyonda, dünya ile ticareti kolaylaştırmak, yerel-uluslararası ilişkileri güçlendirmek, iş birliği fırsatları yaratmak gibi konuları amaçlandı.
Ulusal ve uluslararası katılımcıların bulunduğu zirvede, 5 binin üzerinde karşılıklı görüşmeler yapıldı ve B2B kanalında tedarikçiler ile nitelikli satın almacılar bir araya geldi. Satın almacı firmaların ürünleri fiziki olarak deneyimleyebildiği bir etkinlik ortamı sunan ZÜCDER, sektörün önde gelen firmalarının katıldığı bir organizasyon oldu. Yapılan zirveler sayesinde 10 yılda ihracatın yüzde 70 oranında arttığını belirten ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, 50 ülkeden 120 nitelikli alıcı firmanın buluştuğu zirvede ihracatın artırılmasının amaçlandığını da ekledi.

4 günde çok önemli etkileşim ve iş birliklerinin sağlandığı zirvede, Sarkap ekibi dünyanın bütün bölgelerinden gelen satın almacı firmaların temsilcileri ile önemli buluşmalar gerçekleştirdi. Zirvede yeni model ve şık tasarımlı ürünlerini tanıtan Sarkap ekibi, ZÜCDER Zirvesinin ihracatın gelişimi ve yeni iş birlikleri kurulması konularında çok önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Sarkap ekibi, verimli bir fuar dönemi geçirdiklerini ve fuardan mutlu bir şekilde ayrıldıklarını belirtti.

fuarlar-2022.png (12 KB)

Zuchex


Son buluşmada 142 ülkeden 36.332 satın almacı ile 650 katılımcı firmayı bir araya getiren ve 1 milyar ABD Dolarını aşan iş hacmi yaratan Zuchex, 15-18 Eylül 2022 tarihlerinde Tüyap’ta ulusal ve uluslararası ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Zuchex Istanbul, Uluslararası Züccaciye ve Dekoratif Ev Eşyaları Fuarıdır.  Tarsus Türkiye tarafından düzenlenen Zuchex Istanbul, züccaciye, hediyelik eşya ve promosyon malzemeleri sektörlerindeki katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. 

Fuarın amacı yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş insanlarının profesyonel katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunmaktır. Dünyanın önde gelen uluslararası katılımcıları, ürünlerini ve yeniliklerini bu fuarda sergilemektedirler.

Zuchex Fuarı, ziyaretçilerine dünya çapındaki uzman katılımcılar, mimarlar ve tasarımcılar gibi uzmanlarla fikir alışverişi yapma fırsatı sunmasının yanı sıra, sektördeki gelişmelerin ve beklentilerin yakından takip edilebilecek, yeni yatırım fırsatlarının yakalanabilecek bir ortam sunar.

Tüm ev ve mutfak gereçleri endüstrisini tek bir çatı altında toplayan, yeni ürünleri yakından incelemek ve eşsiz ürünler satın almak için ideal bir fuar olan Zuchex’te, Sarkap ekibi de ilk kez bu fuarda sergilenen yeni Merry Christmas, Flower Bouqet, Mediterranean Summer gibi konsept setleri ile fuarda dikkatleri üzerine çekti. Ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Sarkap ekibi, fuarda son derece verimli bir dönem geçirdiklerini belirtti.

fuarlar-2022.png (12 KB)

Evsid


Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), tarafından bu sene beşincisi düzenlenen 'Turkish Housewares by Invitation Only' etkinliği başladı. EVSİD, etkinlik kapsamında ev ve mutfak eşyaları sektöründen 60 ülkeden 120 alıcı firma ve 72 üretici firmayı İstanbul'da buluşturdu. 4 günde çok önemli iş birliklerinin sağlandığı organizasyona; Meksika, Kolombiya, Ekvator, Tanzanya, Malezya, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika Cumhuriyeti, Endonezya gibi çok farklı ülkelerden satın almalarını kendileri yapan ithalatçı firmalar katılım gösterdi.

EVSİD Başkanı Talha Özger, düzenlediği basın toplantısında, bu yılki etkinlikte daha önce Türkiye ile iş yapmamış ülkelerden alıcıların da olacağını belirterek, daha önce Türkiye ile iş yapmamış, Türkiye'ye erişimi sınırlı olan uzak ülkelerdeki alıcılara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. Özellikle bu sene hem yurt dışındaki firmalardan hem de yerel üreticilerden gelen büyük bir talep olduğunun ve etkinlikten her sene giderek artan bir verim alındığının da altını çizdi.

Sayın Özger “Burada sadece ürünlerimizi ve firmalarımızı tanıtmıyoruz. Ülkemizin kültürel tanıtımına da önem veriyoruz. Önümüzdeki senelerde de bunun artarak devam etmesini temenni ediyoruz." diyerek organizasyona yalnızca ticari bir anlam yüklemediğini, aynı zamanda ülkemizin uluslararası ilişkilerini pekiştirecek kültürel bir toplantı gözüyle de baktığını ifade etti. Sanayici ve ihracatçı firmaların, yaklaşık 400 milyon dolarlık ihracat potansiyeli bağlamında önemli iş birliklerinin temellerini attığı da kayıtlara geçen bir diğer kritik bilgi oldu.

Sarkap ekibi de sektörel ihracatın önünü açan en büyük etkinliklerden biri olan Evsid’de, göz alıcı renk paletindeki ürünleri ve züccaciye sektörüne tanıtılmayı bekleyen en yeni tasarımları ile fuarın sunduğu fırsat ve ayrıcalıkları değerlendirmek için yerini aldı. Her zaman, kaliteli ürün müşteri memnuniyetini beraberinde getirir, mottosuyla ilerleyen ekip arkadaşlarımızı Evsid’de gösterdikleri başarılardan dolayı kutluyoruz.

fuarlar-2022.png (12 KB)

Zücder


ZÜCDER, 15-18 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da Rusya, Fransa, Brezilya, Fas gibi 70 ülkeden 120 dev satın almacının katılımı ve 5 bin iş görüşmesiyle 9. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Üretici-Marka Buluşmalarını düzenledi. Organizasyonda sektöre dair son gelişmelerden bahsedildiği sırada Türkiye'nin küresel anlamda kalite, uygun fiyat ve hızlı lojistik avantajlarıyla öne çıktığını belirten Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, dünyada Türk ürünlerinin aranır hale geldiğine de değindi.

ZÜCDER 2022’de en çok konuşulan bir diğer gündem maddesi ise dünyada 200’den fazla noktaya ulaşan züccaciye sektörünün, 2021 yılında global sıralamada 10’unculuktan 8’inciliğe yükselmesi oldu. Dünyada en çok markalaşan iki sektörden biri olan züccaciye sektörü, metal endüstriyel mutfak eşyalarından mutfak aletlerine kadar 8 tane sektörü içinde barındırıyor. Her yıl ihracatını yüzde 10-15 arasında artıran ve 2021 yılında 6,033 milyar dolar ihracatla dünya sıralamasından 10’unculuktan 8.’liğe yükselen züccaciye sektörü, 2022 yılında 7 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyor

Sadece 10 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştiren firmaların katılabildiği organizasyonda Sarkap ekibi de dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçi arayışı içerisindeki firmaların temsilcileriyle buluşmak için yerini aldı. Sevgili çalışma arkadaşlarımız, ülkemizde sektörel ihracatın daha da kalkınabilmesi için dünyanın en büyük züccaciye ithalatçıları olan ABD ve Japonya pazarlarına yoğunlaşılması gerektiğinin yerinde olacağını dile getirdi.

fuarlar-2022.png (12 KB)

HOST İstanbul


Anadolu’nun dört bir yanından gelen 150’den fazla yerli üretici, ev ve mutfak eşyalarına dair en yeni koleksiyonlarını 2022 ilkbaharında Tarsus Turkey tarafından İMMİB, ZÜCDER ve KOSGEB’in destekleriyle 15.’si düzenlenen HOST İstanbul fuarında dünya ile buluşturdu. Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün en önemli ticaret fuarlarından birisi olarak gösterilen HOST İstanbul’da çoğunluğu yerli üretim sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair en son yenilikler sergilendi.

HOST İstanbul, 102 farklı ülkeden ziyaretçiyi İstanbul'da ağırladı. Yurt dışı satın almacı sayısını 3 kat artıran fuarı bu yıl 4.588 yurt dışı satın almacı ziyaret etti. En çok yurt dışı ziyaretçi gelen ülkeler ise Lübnan, Mısır, Tunus, Fas, İngiltere, İran, İsrail, Yunanistan, Filistin, İtalya oldu.

Fuarda en yeni model ve tasarımlarını tanıtan Sarkap ekibi de HOST İstanbul’un sektörde ihracatın gelişmesinde ve ilerlemesinde mihenk taşlarından biri olduğunu dile getirdi. Bu fuarda dikkatleri en çok üzerine toplayan Sarkap ürünleri ise kabartmalı tepsiler ve Sarkap koleksiyonunun ayrılmaz bir parçası haline gelen 3’lü Çay-Kahve-Şeker setleri oldu.


fuarlar-2021.png (12 KB)

Evsid


Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda resmi olarak 2014 yılının Aralık ayında kurulan Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), bu sene de Sapanca’da gerçekleşen etkinliğinde 50’den fazla ülkeden ve sektöre yön veren şirketlerden temsilcilere ev sahipliği yaptı. Fuarda sektörün ilerleyişine dair çok önemli projeksiyonlar çizildi ve kritik verilere parmak basıldı. Fuarda açıklanan rapora göre ev ve mutfak eşyaları sektörü Ocak-Kasım ihracatı kümülatif bazda %37 büyüme sağlayarak 3.1 Milyar $’a ulaştı. Ocak-Aralık döneminde bir önceki yıla göre ihracatını %35 oranında arttıran sektörün itici gücü yine elektrikli küçük ev ve mutfak eşyaları ile metalden mamul sofra ve mutfak eşyaları oldu. Ev ve mutfak eşyaları sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren ilk 10 ülke incelendiğinde Ocak-Eylül dönemi itibarıyle Türkiye’nin ihracatının Fransa ve Polonya’yı geçerek 6.sıraya yerleştiği gözler önüne serildi.

Kurulmasının üzerinden çok zaman geçmemiş olmasına rağmen sektörün önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarmış Sarkap ekibi de yine genç ve dinamik yapılarıyla dikkatleri üzerine çekti. Sapanca’da oldukları süreyi hem iş birlikleri hem de diğer marka temsilcileriyle sosyal anlamda verimli geçiren Sarkap ekibi fuardan gülen yüzlerle ayrıldı.


fuarlar-2021.png (12 KB)

Zücder


Uluslararası Üretici-Marka Buluşmaları Zirvesi, Türkiye Züccaciyeciler Derneği ZÜCDER’in katkılarıyla bu sene Antalya’da gerçekleşti. Sektörel paydaşları bir araya getirmek, yerel-uluslararası ilişkileri güçlendirmek ve iş birliği fırsatları yaratmak açısından ülkemizde züccaciye ve ev eşyaları alanında en büyük dernek olan ZÜCDER züccaciye sektörünün çatısı niteliğindedir. Her sene olduğu gibi bu sene de ulusal ve uluslararası trafiğini artırarak B2B kanalında tedarikçi ve satın almacılara ürünleri fiziksel olarak deneyimleyebilecekleri bir buluşma ortamı sunan ZÜCDER sektörün nabzının attığı en büyük organizasyonlardan biri oldu.

Firmalar arası ilişkilerde fuarların ne kadar önemli bir yer tuttuğunun bilincinde olan Sarkap ekibi her yıl olduğu gibi bu yıl da ZÜCDER’de yerini aldı. Üretici ve satın almacılara randevu yoluyla ikili görüşme imkanı sunarak firmalar arası iletişimi temelden sağlam başlatmayı amaçlayan fuarda Sarkap ekibi de en göz alıcı tasarımları ve en inovatif ürünleri ile adından söz ettirmeyi başardı. Hem dış hem de iç pazarda yoğun takvimleriyle hızlı bir atılım sağlayan çalışma arkadaşlarımız ZÜCDER’den de verimli bir fuar dönemi geçirerek memnun ayrıldıklarını ifade etti.

fuarlar-2021.png (12 KB)

Zuchex


Tarsus Turkey Fuarcılık tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı, İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) ve KOSGEB’in destekleriyle 31.’si düzenlenen ZUCHEX İstanbul – Uluslararası Züccaciye ve Hediyelik Eşya, Ev ve Mutfak Eşyaları, Çeyiz Ürünleri Fuarı 16-19 Eylül 2021 tarihlerinde Tüyap’ta gerçekleşti. Etkinlik 2021 senesinin dünyadaki ilk ve tek büyük züccaciye buluşması olma niteliğinde. Fuarda, Türkiye’nin ve dünyanın lider markaları, çelik mutfak eşyalarından dekoratif ev aksesuarlarına, plastik ev gereçlerinden cam, porselen ve seramiğe kadar en yeni koleksiyonlarını sergiledi. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtasından binlerce satın almacıya ev sahipliği yapan Zuchex, dünyanın dört bir yanından gelen binlerce pazar lideri marka ve üreticiye en yeni tasarımlarını, en avantajlı koşullarla tedarik etme imkanı sunuyor.

Binlerce ürünün sergilendiği, yeni koleksiyonların sunulduğu ve son trendlerin konuşulduğu Zuchex 2021’de yenilikçi ürünleri özgün tasarımlarla buluşturan genç ve deneyimli Sarkap ekibi de yerini aldı! Fuar süresince yurt içi ve yurt dışından gelmiş, tedarikçi arayışı içerisinde olan nitelikli firmalarla görüşmelerine devam eden Sarkap ekibi, Zuchex fuarının 2021’in züccaciye ve ev eşyaları kategorisindeki ilk organizasyonu olması sebebiyle fuarın özellikle pandemi ile birlikte tüm dünyada sektöre yansıyan durgunluğun kırılmasında Türk üretici ve tedarikçilerin lehinde büyük bir adım olacağını dile getirdi.


 


 T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.