Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Eski Kavanoz Kapakları Nasıl Değerlendirilir?
30.12.2020

Eski Kavanoz Kapakları Nasıl Değerlendirilir?

Eski kavanoz kapaklarınızı en iyi şekilde değerlendirmek isterseniz yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabileceğiniz birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Eski kavanoz kapaklarıyla magnetler, aile fotoğraflarının içerisinde yer aldığı özel duvar süsleri ve daha birçok tasarım yapabilirsiniz.

Bardak Altlığı

Kavanoz kapaklarının iç kısmının sevdiğiniz şekilde boyayarak farklı bir dekoratif ürün oluşturabilirsiniz. Bu kapakları bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Boyama yapmak istemiyorsanız beğendiğiniz bir deseni yuvarlak şekilde keserek kapağın iç kısmına yapıştırabilirsiniz. Böylelikle kendi zevkinize uygun bir tasarım oluşturmuş olursunuz. Dilerseniz kenar kısımlarını simli bir oje ile boyamayı da deneyebilirsiniz.

Fotoğraflar için Ufak Çerçeveler

Ailenizin ya da dostlarınızın fotoğraflarını en şık şekilde saklamak istiyorsanız eski kavanoz kapaklarını kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kavanoz kapağınızı temizlemeniz gerekir. Temizlik yaptıktan sonra kapağın altında herhangi bir pürüzlü yüzey kalmadığına emin olduysanız diğer adıma geçebilirsiniz.

Temizlediğiniz eski kavanoz kapağının iç kısmına fotoğrafları doğru şekilde keserek yerleştirebilirsiniz. Yuvarlak şekilde kestiğiniz fotoğrafları daha sonra duvara asabilirsiniz. Kapağı duvara asabilmek için farklı yapıştırıcılardan destek alabilirsiniz. Dilerseniz kendi hazırladığınız bu özel çerçeveyi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Kapı Süsleri

Kapağınızın iç kısmına kendi kestiğiniz özel bir kartonu yapıştırarak işleme başlayın. Daha sonra ince bir halatı üst kısımdaki asma yeri kalacak şekilde kapağın etrafında döndürmelisiniz. Bu işlemi silikon tabancasıyla kapağınız tamamen kaplanana kadar devam ettirebilirsiniz. Bir sonraki adımda farklı şekillerde bağladığınız kurdele ve yapma çiçekleri üst üste yapıştırarak rengarenk bir kapı süsü oluşturabilirsiniz.

Duvar Süsleri

Elinizdeki eski kavanoz kapaklarının ortasına ufak bir delik açarak duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Aynı yere açtığınız deliklerden ufak bir ip yardımıyla kapakları birbirine bağlayabilirsiniz. Böylelikle sallantılı bir duvar süsü elde edebilirsiniz.

Duvar süslerini birbirine bağlamadan önce kapakları sevdiğiniz renklere boyayabilir veya üzerine sevdiğiniz tasarımları yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz kendi içerisine sevdiğiniz kişilerin fotoğrafını da koyarak son derece özel bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz. Özgün ve şık tasarımıyla dikkat çeken kavanoz kapaklı özel duvar süslerini farklı dekorasyon stilleri içerisinde dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.