Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Metal Kutularını Nasıl Değerlendirebiliriz?
23.09.2020

Metal Kutularını Nasıl Değerlendirebiliriz?

Evlerde ve mutfaklarda en fazla bulunan malzemeler arasındaki metal kutuları pek çok farklı malzeme gibi geri dönüşüm ile değerlendirebilmeniz mümkündür. Metal kutuları kullanarak bahçenizi veya balkonunuzu çiçeklerle süsleyebilir ve birbirinden farklı dekoratif eşyalar elde edebilirsiniz.

Vazo

Metal kutulardan şık birer vazo yapabilirsiniz. Bunun için halat it, yapıştırıcı ve cam kavanoza ihtiyacınız olacak. Halat ipiyle birbirine bağladığınız metal kutuların iç kısmına cam kavanozları yerleştirebilir ve bitkilerinizi sergileyebileceğiniz şık vazolar elde edebilirsiniz. Vazoları kişiselleştirmek isterseniz dış kısmına elinizle boya yapabilir veya beğendiğiniz desenli kaplamalar ile süsleyebilirsiniz. Kaplamaların bozulmaması için kaliteli ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde dış etkenlerden dolayı vazonun görünümünde değişiklik meydana gelebilir.

Mumluk

Büyük metal kutuları kullanarak mumluk hazırlayabilirsiniz. Kutuyu yıkayıp hazır hale getirdikten sonra dış kısmının daha estetik gözükmesini sağlamak için desenli kağıtları etrafına yapıştırarak kutuyu süsleyebilirsiniz. Daha sonra kutuları ince hala ipleriyle birbirine bağlayabilirsiniz. Dilerseniz iplerin ucuna mandal bağlayabilir ve mandallar yardımıyla elbise askılarına da mumluğunuzu asabilirsiniz. Yapıştırma işlemi için duvarda iz bırakmayan yapıştırdıklarınızı taşıyabilecek tablo bantları kullanabilirsiniz.

Kalemlik

Metal kutuları değerlendirmenin en eğlenceli ve pratik yollarından biri onları kalemlik olarak kullanmaktır. Metal kutuların etrafında desenli bantlar yapıştırarak ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabileceğiniz kalemliklere sahip olabilirsiniz. Desenli bantları tuhafiyeler ve yapı marketlerde bulabilirsiniz. Bantları aldıktan sonra metal kutuların etrafında düzgünce yapıştırmanız yeterlidir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kutunuzun içini kalemlerinizle doldurabilirsiniz.

Kaşıklık

Eğer vaktiniz varsa ve biraz daha zorlayıcı bir şekilde metal kutularınızı değerlendirmek isterseniz kutudan kaşıklık da yapabilirsiniz. İlk olarak metal kutuların iç kesimlerini elinizi kesmemesi için zımparalayın. Ardından renkli hale getirebilmek için boyamaya işlemini yapın. Fikri uygulayabilmek için bir tahtaya da ihtiyacınız olacak. Tahtayı da kutular ile aynı renge boyamalısınız. Tahtanın her iki tarafına kutuları vidalayarak dizin. Metal kutulara vida için delik açılması da gerekir. Açtığınız delikler kutuları tahtaya yerleştireceğiniz yerleri belirlemeniz için referans olacak. Bu şekilde hazırladığınız kaşıklıkları dekoratif amaçlı olarak mutfağınızın baş köşesinde değerlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.