sadsad x
asdasd

Toptan Satış Nasıl Yapılır?

18 Ocak 2021
Toptan Satış Nasıl Yapılır?

Toptan satış yapabilmek için ilk etapta ilgili pazarda satabileceğiniz bir ürün belirlemelisiniz. Pazarda eksikliği hissedilen ürünleri fabrikasından, üretici bayisinden toplu şekilde düşük birim fiyattan alarak satabilirsiniz.

 

Toptan Satılacak Ürünü Belirlemek

Toptan alıp satacağınız ürün için pazarda ve tüketiciler tarafında iyi bir analiz çalışması yapmalısınız. İhtiyaç duyulan ve eksikliği hissedilen bir ürün, yüksek bir ilgi görebilir. Toptan satış yapacaksanız, doğru ürünü tercih etmeli ve ürünün elinizde kalma riskini elinizden geldiğince ortadan kaldırmalısınız.

 

Lojistik

 

Toptan satış işlerinde lojistik konusu son derece önemlidir. Ürünün satılacağı kişi veya kuruluşa zamanında teslim edilmesi gerekir. Satış işleri için önceden belirlenen bölgeleri bir kenara not alarak bu listeye göre hareket etmelisiniz.

 

İnternetten Yararlanmak

 

Toptan satış işlemleri artık internet üzerinden de yapılabilecek işler arasındadır. Toptan satın alabileceğiniz bir ürünün dünyadaki genel durumu, tüketiciler üzerindeki etkileri gibi detayları internet sayesinde takip edebilirsiniz. İnternetten yararlanarak ürün analizi çalışmaları da yapabilmeniz mümkün.

 

Yenilikleri Takip Etmek

 

Yurt dışında yeni çıkan bir ürünü yurt içine getirerek ilklere imza atabilirsiniz. Yurt içindeki yeni tanınmış bir ürün size yüksek kar marjı sunabilir. İnternet vasıtasıyla özellikle Çin pazarını takip edebilir ve yeni ürünlerin toplu alım satımını yapabilirsiniz. Ülkeye ilk gelen ürünlerin büyük bir ilgi görebileceğini asla unutmamalısınız. Fakat yine de ufak tefek riskleri göz önünde bulundurmalısınız.

 

Nereden Başlamalı?

 

Toptan al sat işleri yapacaksanız çok yüksek sermaye harcamadan önce mutlaka küçük alım satım işleri yapmalısınız. Piyasayı iyice öğrendikten sonra yüklü sermaye yatırımı yaparak işlerinizi büyütebilirsiniz.

 

Piyasa Takibi

 

Sürekli pazar ve tüketici takibi yapmalısınız. Yeni çıkan ve tüketicilerin ilgisini çeken ürünü ilk olarak siz piyasaya sunabilirsiniz. Bu tür durumlarda yüksek kar oranından satış işlemlerini yapabilirsiniz. Pazarı takip etmek için geç kaldığınızı düşünüyorsanız kar marjınız minimum olur ve ürünlerin satılması daha uzun sürebilir.

 

Minimum Maliyetle Çalışmak

 

Alım ve satım işlerini internet üzerinden gerçekleştirirseniz vergi muafiyetinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle minimum vergi hesabı da oluşmaya başlar. Bu durum yüksek kar marjına erişebilmenizi sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.